ZDRAVJE V VRTCU

Naš vrtec je bil v tem šolskem letu vključen v program ZDRAVJE V VRTCU, ki je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Želimo, da se naš vrtec oblikuje v zdravo in varno okolje, ki pozitivno vpliva na počutje in zdravje otrok. Z vsebinami želimo spodbuditi, da bi se vsakodnevno odločili za zdrav način življenja.

Rdeča nit programa v tem šolskem letu je bila  tema: BESEDE IMAJO MOČ

“Besede imajo moč” smo vsi že slišali in se s tem strinjamo. Besede so pomembno orodje komunikacije. Včasih pa imamo občutek, da ne dosežejo namena, ki bi ga želeli. V različnih okoliščinah in za različne sogovornike imajo lahko besede različne pomene. Besede nas lahko razveselijo, razjezijo … tudi prizadenejo. Lahko nam marsikaj povedo, naučijo nas veliko zanimivega. Ker so tako pomembne, bodimo nanje pozorni, čuječi, kadar jim prisluhnemo, premišljeno jih izgovarjajmo, preizkušajmo jih, odkrivajmo njihove pomene in sporočilnost. Že s prvo besedo, ki jo otrok izgovori spozna njeno moč –  naš odziv.

Več si lahko preberete na spletni strani: http://www.nijz.si/zdravje-v-vrtcu

V skupinah so se izvajale dejavnosti oz. vsebine iz različnih področij:

• Besede imajo moč
  • Zdrava prehrana
  • Narava in varovanje okolja
  • Varno s soncem
  • Osebna higiena
  • Varno v prometu/na igrišču
  • Duševno zdravje
  • Gibanje
  • Zdrav način življenja

Z zgledom in z besedami učimo.  Spodbudno učno okolje in dobro počutje otrok je osnovno vodilo vsakega vzgojitelja. V vrtcu smo skozi vse leto izvajali številne dejavnosti v okviru programa.

Naše besede sestavljamo v zgodbo, ki nam bo ostala v lepem spominu in pomagala skozi življenje.

Pripravila: Mojca Bider

Morda vam bo všeč tudi...